Yükleniyor...
Bedriye Yıldızeli

Bedriye Yıldızeli

bedriyeyildizeli@gmail.com

Ona dokunmak ibadettir...

25 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 21:01

Başbakan Tayyip Erdoğan'a AKP'lilerin hayranlık ve itaat duyguları birbirine karışıyor. AKP Bursa Milletvekili "Başbakana dokunmanın ibadet olduğu"nu söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın hayran kitlesi hem artıyor hem de hayranlık duygusunun niteliği "itaat" ile iç içe geçiyor. İşadamları, AKP'li bürokratlar ve parti yöneticileri derken, hayran listesine Erdoğan'a dokunmayı ibadet sayan milletvekili de eklendi.

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Ankara'ya ziyaret için gelen partilileri kastederek "Gelen arkadaşlarla birlikte sayın Başbakanımızla 5 dakikalığına bile olsa sohbet etmek imkanı bulduk. Arkadaşlarım sayın Başbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum" dedi. Şahin bu sözleriyle, partililerin Başbakana dokunarak ibadet ettiklerini ima etti.


Hayranlıkla yağdanlık...

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, seçim bölgesi İnegöl İlçesi’nde partililere çalışmalarından ve kendisini Ankara’da ziyaret etmelerinden dolayı verdiği teşekkür yemeğinde, skandal sözlere imza attı.

Yemekte konuşan Şahin, geçen hafta Ankara’ya gelerek kendilerini ziyaret edip ’Hayırlı olsun’ diyen AKP İnegöl İlçe Teşkilatı’na teşekkür etti.

Ziyarete gelen partililerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 5 dakika da olsa görüşüp ellerini sıktıklarını ifade eden Şahin, "Geçen hafta ilçe teşkilatından 16 -17 arkadaşımız Ankara’yı ziyaret etti. Ben çok memnun oldum. Gönül isterdi ki daha çok arkadaşımız gelsin. Gelen arkadaşlarla birlikte sayın Başbakanımızla 5 dakikalığına bile olsa sohbet etmek imkanı bulduk. Fotoğraf çektirme imkanımız oldu. Teşkilattaki arkadaşlarım sayın Başbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum. Çünkü varlığı ile bile bizlere enerji veriyor. Çalışma tempomuz ne kadar yoğun olursa olsun artması için enerji veriyor" dedi.

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin bu sözleriyle, Başbakana "metafizik" yanlar taşıyan bir hayranlık duyduğunu itiraf ederken, hayranlıkla yağdanlık kelimelerinin konu AKP ve Başbakan olunca birbirinin yerine kullanılabileceğini kanıtlamış oldu

****

"Evrime inanmıyorum ama bir müze var…"

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yıllar sonra tekrar açılan MTA Doğa Tarihi Müzesi'nde "Darwin teorisine inanmıyorum" dedi.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) bünyesinde daha önce faaliyet gösteren, fakat AKP döneminde kapatılan Doğa Tarihi Müzesi tekrar açıldı. Müze kapatıldığında AKP'nin evrimi anlatan bu müzeyi özellikle kapattığı iddiaları dile getirilmişti.

Tekrar açılan müzeyi Enerji Bakanı Taner Yıldız da ziyaret etti. Yıldız, burada "Darwin teorisine inanmıyorum ama buradaki müzeyle alakalı hususlar, o kendi bilimsel süreci içerisinde ilerliyor" dedi.

Elbette günümüzde evrim kuramından faydalanmaksızın bir doğa tarihi müzesi yapılması imkansız. Müzenin internet sitesinde de aynen şu ifadeler yer alıyor:

"Yerküre’nin milyonlarca yıldan günümüze kadar geçirdiği değişimler ve dönüşümlerin “canlılar” dünyası üzerindeki etkilerini ele alan, bu değişimlerle ilişkili olarak organizmaların geçmişten günümüze kadar uzanan uzun yolda birbirleriyle olan soy ilişkilerini inceleyen, tüm organizmaların başlangıçta bir hücreli olduğunu, ilkel ortak bir atadan dallanarak çeşitlendiğini ve birbirleriyle yakın veya uzak soy ilişkilerine ve genlere sahip olduğunu savunan ve günümüzde genetik bilimindeki gelişmelerle de desteklenen “Evrim Kuramı”, Doğa Bilimlerinin ve Paleontolojinin temelini oluşturmaktadır. Paleontolojiye (eski canlılar Bilimi) ve Biyolojiye ilişkin örnekler Müzenin Birinci katında sergilenmektedir. Bu katta Yaşamın Evrimini anlatan çeşitli bölümler,  Organizmaların çeşitliliğini, atasal ilişkilerini, soy bağlarını ve ortamsal adaptasyonlarını anlatan geçmişten ve günümüzden pek çok örnek sergilenmektedir."

Bakan Yıldız'ın, açtığı müzeyi gerçekten gezip gezmediği bilinmiyor.

Bu yazı toplam (995) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?