Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Tercih maratonu

25 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 21:04

Değerli şeylerin pek kolay elde edilmediğinin, bir şeyi değerli kılmak için üzerinde çok fazla düşünüp fazlasıyla kafa yormak gerektiğinin farkındayım.
Hayat mesela? Hayatımızı nasıl değerli kılabiliriz?
Geçtiğimiz günlerde gençlerin ve hatta onların ailelerinin, yakınlarının bile sabırsızlıkla beklediği LYS sonuçları açıklandı. Şimdi her kafadan ‘’Acaba doğru tercih yapabilecek miyim? Hayatım nasıl olacak?’’ Sorularının yankılandığına eminim.
Aynı durumu bende yaşıyorum. Hayatımı düzgün yönlendirebilmem ‘ben’ olabilmem için mutlaka doğru tercihi yapmam gerektiğinin bilincindeyim. Ama bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Geceleri uykumun kaçtığı anlar oluyor. Bazen pişmanlıklar duyuyorum bazen ileride hayatımın nasıl olacağını, bunun için neler yapmam gerektiğini düşünüyorum. Hatta uykuya dalmayı başardığım anlarda her seferinde farklı bir üniversitede buluyorum kendimi…

***

Ben kararımı verdim aslında. Hayat benim hayatım olacaksa eğer bunda yapmaktan en keyif aldığım iş ile ilgili nicelikler ve nitelikler olmalı ki keyifle, sıkılmadan bunu yapabileyim.
Şimdi; bu zaman ki gazetelerde ki iş ilanlarını bir anımsayın. Bilmem şu üniversiteden, bilmem buradan eleman alınacaktır tarzı bir ilan görmedim ben. Artık bölüm olarak,  çalışan aranıyor. Sonucunda senin o bölümde kendini ne kadar geliştirdiğine, kendine neler kattığına bakılıyor. Bu yüzden bende bölüme yönelik tercih yapacağım. Bu sürede tabii ki iyi günlerimiz de kötü günlerimiz de olacaktır. Kendi kabuğumuza çekileceğimiz anlar da gelecektir elbet. Belki de teslim bayrağını çekmek isteyeceğiz çoğu zaman. Ama hayatın bizim hayatımızın olduğunu unutmayarak herkese azimle kalmalarını rica ediyorum. Hayırlı tercihler.

Bu yazı toplam (1029) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?