Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Bazıları soğuk sever

01 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 20:52

Soğuk savaş; Kapitalizm ile komünizm arasında 1947-1991 yılları arasında süren siyasi ve askeri gerginlik...

Mutlaka bir savaş olacaksa bile soğuğunu tercih ederim. Bugünlerde havalar çok sıcak. Soğuktan hiç şikâyet etmedim, ama sıcaklar bana göre değil.

Hatta öyle ki, en sevmediğim film Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot), 1959 yılında Billy Wilder tarafından çekilen ve başrollerinde Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Jack Lemmon'un oynadığı bir komedi filmi. Böyle bir film nasıl kültür mirası seçilir anlaşılır şey değil? Diyecek bir şey yok bazıları sıcak sever.

Sıcak haberlerin şehri; Ankara...

Herkes iş kapmak, siyasete bulaşmak, köşeye varmadan deveyi havuduyla götürmek ya da mülkiyeli olmak için gelir başkente...

Bense sıcaktan kaçtım. Antalya’nın dayanılmaz nemli havasında doğmuş olmama rağmen, “o havada yaşamak kaderim olamaz” dedim. Ben ki Uludağ’a güvenip üniversiteyi Uludağ Üniversitesi’nde okudum. Eee bazıları da soğuk sever.

Bu aralar her alanda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Şok üstüne şok...

Akşam bir şokla yatıyorsun, sabah bir başkasıyla uyanıyorsun. Bende kendimi bu ülke hakkında bir şey bilir sanırdım. Bir aslan miyav diyor, minik fare kükrüyor, fareden korkan kedi, pırrr uçuveriyor. Yalan mı? Tuhaf mı? Yoksa inanmadınız mı? Sizi bilmem ama ben artık her türlü sürprize açığım. 

Haftaya Yılmaz ÖZDİL ağabeyin  “Bodrum” yazısını yerinde test edip sizlerle paylaşacağım. Daha fazla sıcak haber duymadan, hepinize serin ve ferah günler dilerim.

Bu yazı toplam (1413) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?