Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Teşekkürler...

08 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 20:46

Bu yazımı tüm sevdiklerime ve yakınlarıma borç bildiğim bir teşekkür niteliğinde yazmak istedim…
Koskoca bir 4 sene geride kaldı. İlkokul zamanları tüm çocukların istediği bir an önce liseli olmak, lisenin o eğlenceli şen şakrak ortamını yaşamaktı. Liseye gelince ise herkesin tek derdi ve heyecanı üniversiteli olmaya dönüşüyordu.
Geçenlerde lise yıllığımı almak için uğradım okuluma, ardından diplomamı tutuşturdular elime ve o zaman fark ettim tamamen lisenin bittiğini. Bir daha istesem de; bazen o zorla girdiğim okul kapısı veya arkadaşlarımla bahçede yaptığım hoş sohbetlere dönüşüm olmayacaktı. İçimi istemsiz bir hüzün kapladı o an. Aslında 4 sene boyunca okulun bitmesi için gün sayıyordum. Evet, tam 4 sene; dolu dolu bir 4 sene geride kalmıştı. Kepleri havaya fırlatırken hayata bir adım daha yaklaştığımı hissetmiştim. Lisenin bana kattığı çoğu şeyin yanında unutamayacağım dostlarım da vardı artık yanımda. Dertlerim ve telaşlarım değişmişti. Eskiden bir an önce üniversiteli olmak, ehliyet sahibi olmak ve reşit olmak gibi hayallerim vardı. Şimdi ise bunlar hayalden yakındılar bana, hepsine sahip olmaya başlamıştım çoktan.
Zaman çok çabuk geçiyor ilkokula başladığım ilk gün bile gözlerimin önünde. Çoğu zamanda o büyümek için can attığım yıllarımı özlüyorum. Annem her şeyin bir yaşı ve zamanı var derken haklıydı şimdi anlıyorum.

Çoğu zorunluluklarım geride kaldı. Bundan sonra kendi ayaklarım üstünde durmaya başlamalıydım. Beni bu zamana kadar getiren, kendime güvenmeyi öğreten, zorluklarla başa çıkmamı sağlayan herkese minnetlerimi sunuyorum. Okuluma, arkadaşlarıma, aileme, dostlarıma ve siz sevgili okurlara kucak dolusu sevgiler hepinize teşekkürler…

Bu yazı toplam (1190) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

Bende sana teşekkür ediyorum...
Canım kızım ben de sana teşekkür etmek istedim. Ne çabuk geçti seneler, daha dün doğmuştun şimdi ise liseyi bitirmiş üniversiteye başlamak üzere bir genç kız oldun. Başarınlarınla her zaman gurur duydum. Bundan sonraki yaşamında da beni gururlandıracak işler yapacağına eminim.İyiki seni dünyaya getirmişim...Annen....
Dilek SÖKAL09 Ağustos 2011 Salı Saat 14:40

| 1 |