Yükleniyor...
Canberk Gümüşay

Canberk Gümüşay

canberkgumusay@hotmail.com

Gerçek olamayacak kadar güzelsin dünya,

08 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 20:57

İlk olarak nerden ortaya çıktığını bilemediğin bir küçük tohum, insanları ve hayvanları cezp edecek rengarenk çiçekler açabiliyor. Yine o çiçeklerden arılar vasıtasıyla bal yapılıp birçok hastalığa iyi gelebiliyor. Hastalıktan kurtulduğu için şükredip bir insan o tohumu yaratana içten dua edebiliyor. Fakirliğin, sapkınlığın, hastalıkların, ayrılıkların ve bunun gibi birçok çirkin şeyin arasında ne olursa olsun dünya gerçekten çok güzel değil mi?

Çok güzel insanları sadece bazı şeylerle sınamaktan oluşan bu çok az güzel ve çok az çirkin şeylerin olduğu bir dünya bu yaşadığımız yer. Ki bu kadarı da yeterli… Sonuçta burası gerçek değil ve bir gün hepimiz buradan göç edeceğiz. Dünyaya geldiğiniz için çok şanslısınız. Hepinize yaptığınız kötülüklerin çirkinliklerin karşılığında size aynısının yapılacağı fakat yaptığınız iyiliklerin ve güzelliklerin karşılığında size on katı güzel şeylerin beklediği Tanrı tarafından vaat de bulunuluyor.

Kaç yaşındasın? Ondokuz, kırkbeş, seksensekiz mi?
Senin yerinde olsam bir saniyemi daha boşa harcamadan hem bu dünyada mutlu hem de diğer dünyada mutlu olmak için sevgiyle ve inançla çalışırım. Araba, ev, telefon, takı, eşya gibi siz öldüğünüzde bu dünyada kalacak fani şeyler yerine; sizinle beraber gelecek iyilik, yardım, sevgi gibi şeyler için çalışırım.

Çok sevdiğiniz, her hafta gezdiğiniz bol ışıklı caddeleri, telefonunuzu, evinizi, bilgisayarınızı bir ara aklınızdan çıkarıp bir mezarlığı ziyaret ediniz. Amacınız bir yakınınıza dua etmek olmasın. Sadece gidin ve biraz yürüyün. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Çok güzel be dünya!  Yaşamak, sevmek, aldatılmak, üzülmek, sevinmek ve bunların sebebini varsa inancına sorup neden olduğunun cevabını alabilmek, çok güzel.

Hayatınızın kıymetini bilin. Hepinizin sağlıklı, kendinize ve diğer insanlara faydalı olabileceğiniz, mutlu günler geçirmenizi dilerim. Sevgiler.

Bu yazı toplam (1813) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

Hatırlatma
Dünya işleri gozlerimizi o kadar burumus ki...Dünyaya gercek geliş nedenimize iyi bir hatırlatma...
Alper T.09 Ağustos 2011 Salı Saat 16:17

| 1 |