Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Kan akmadıkça...

15 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 20:58

Küçüktüm. Antalya’da doğmuş olmanın verdiği ilham ve futbola olan ilgim nedeniyle fırsat buldukça Antalyaspor’un maçlarına giderdim. Fırsat buldukça derken zamandan bahsetmiyorum, bir bilet alacak paradan bahsediyorum. Hâlen bu uygulama var mı bilmiyorum, o zamanlar her yetişkin yanında bir çocuğu biletsiz stada sokabilirdi. Biz de tanımadığımız bir amcaya gider, bütün şirinliğimizle rica ederdik.

Yine böyle bir şekilde beleşe girdiğim maç öncesinde kurban kesilmişti. Niye bilmiyorum o gün ilk düşündüğüm şey eti nerede pişirdikleriydi. Çocukluk işte! Ya da açlık! Şimdi büyüdük hatta biraz fazlaca. Sezonun açılış maçı! Sırbistan ekibi FK Rad Belgrad takımı Süper Lig ekibi Sivas Spor ile maça çıkıyor. Yine benzer sahneler.

Sırp gazetelerine yansıdığı kadarıyla, bu duruma pek alışık olmayan Sırp oyuncular oldukça şaşırmış. Rad Belgrad'ın kaptanı Radomir Kokovic, maçtan önce yaşadıklarını şöyle anlatmış: "Isınmak için tünelden sahaya doğru gidiyorduk. Birden önüme bir koyunu sürükleyen iki adam çıktı. Aklıma ilk gelen şey bu koyunun takım maskotu olabileceği idi. Ancak kısa bir süre sonra elinde iki büyük bıçak olan biri daha geldi. Gerçekten çok korktuk ve tekrar soyunma odasına kaçtık. Maçın başlama saati yaklaştığında hakemin çağrısıyla tekrar sahaya çıktık. O sırada tribünler coşmuştu. Büyük bir uğultu vardı. Sivas Sporlu futbolcular ise üzerlerine yerdeki başı kesilmiş koyunun kanını sürüyordu. Hatta takım kaptanları bana tokalaşmak için yaklaştığında elleri kan içindeydi. Sahada da kan izleri vardı. Onlar için belki bu durum son derece doğal bir manzara ama futbol sahasında böyle bir şeyi beklemezdim doğrusu. Türkiye'de yaşadıklarımızı uzun zaman asla unutamayacağım."

Yorum yok. Adam gayet net bir şekilde hissettiklerini açıklamış. Merak ediyorum, ateş düştüğü yeri yakar da, bu kan sadece aktığı yerde mi hayra geçer.

Sahi! O kurbanın etini ne yapıyorlar?

Bu yazı toplam (1298) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?