Yükleniyor...
23 Şubat 2019 Cumartesi

ARŞİV

 

Spor Haberleri

Yazarlar

VEFAT HABERLERİ

Yaşar Tekin Sümer

Yaşar Tekin Sümer

10 Mayıs 2018 Perşembe
Hacı Osman Bayramoğlu

Hacı Osman Bayramoğlu

20 Nisan 2013 Cumartesi
Kazım Tayfun Emre

Kazım Tayfun Emre

30 Ağustos 2012 Perşembe
Hacı Hüseyin Tüter

Hacı Hüseyin Tüter

30 Temmuz 2012 Pazartesi
Hüseyin erestin

Hüseyin erestin

11 Haziran 2012 Pazartesi
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Cinayet şebekesi

24 Ekim 2011 Pazartesi Saat 20:19

Demişlerdi ki, dinmeyen ne bir fırtına ne de bir acı vardır. Yok arkadaş, 30 yıldır dinmeyen bir acı var ve her yılını ömrüm içine sığdırdım.

Demişlerdi ki, insan bir defa ölür. O da yanlış. Sayamadım ama otuz yılda en az kırk bin defa ölmüşümdür. Bazen bir gecede 24 kez!

***

Ne de güzel açıkladı, Meclis’teki değerli bir vekilimiz: “Demokratik bir ülkede silah kullanma yetkisi devlete aittir. <<Taraflar silah bıraksın!>> diye bir mantık olamaz. Bugün, terör olmasa devlet silahı bırakacak mı? Almanya bıraktı mı?  Macaristan bıraktı mı? Amerika bıraktı mı? Devlet silah bırakmaz. Devletin silahlı gücü vardır, başka silahlı bir güç olamaz bir ülkede. Silahlı kuvvetler devlete aittir, devletten başka silah kullanan bütün guruplar terör örgütüdür…

Atatürk’ün Meclisi’ne seçilmiş birinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Türkiye Cumhuriyetine <<TeCe>> deyip, bir terör örgütü liderine, bir katile <<kürt özgürlük harekâtı lideri>> demesini şiddetle kınıyorum”.

 ***

Bu sözlerin muhatabı, durmadan öldüğümüzü bile bile milletin kürsüsüne çıkıp acımıza tuz bastı.

Bir vekil bir terör örgütüne, bir cinayet şebekesine “özgürlük harekâtı” gibi tanımlamalar yaparsa, milletin değil teröristin vekili olur. Özel makamlara layık görülmüş, atanmış ya da seçilmiş kişiler sorumluluk sahibi olmalıdırlar.

 

***

Düşünün ki; Hakkari’nin Çukurca ilçesinde var olma mücadelesi veren bir genç, kilometrelerce ötede Başkentte, Meclis’te konuşma yapan vekilini TV’de izliyor. Vekili teröristler için <<özgürlük savaşçısı>> derse, O genç için artık tek hedef örgüte katılmaktır.

Hakkari Çukurca’daki Askeri Tabura ateş açan teröristlerden kaç tanesinin hikayesi buna benzerdir bilemem ama bir vekil söz, hareket ve tavırlarıyla topluma örnek olması gerekir. Nefret tohumları ekerek millete vekil olamazsınız. İnat edersen, birileri de sana der ki:

“Vergi vermezsin, yardım alırsın.

Fatura ödemezsin, bizden keserler.

Cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin.

Hastayım dersin, doktoru şehit edersin.

Yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin.

Asfaltı kazar mayınla patlatırsın.

Türkçe öğrenmeye bile tenezzül etmez ama devletten iş beklersin.

Arkamızı döndüğümüzde pusu kurar, haince saldırır, haince kaçarsın.

Sonra da, <<silahları bırakın>> dersin.

Bıktık artık, bu nasıl kardeşlik? Allah düşmanın bile şereflisini versin!”

 

***

Bu ülke, dünyanın en demokratik ülkesidir! Siz, hiç Amerikan senatosunda El-Kaide terör örgütüne <<özgürlük harekâtı>> diyen ya da diyebilen bir senatör gördünüz mü?

 

Bu yazı toplam (1129) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

oyun içinde oyun
24 evlat gitti..karşılığında da 49 pislik öldü ve sorun çözüldü mü? senelerdir aynı masalları farklı insanlar kendi üslubuyla anlatmakta...işin acı kısmı bu bitmeyecekte...zira herkes bir şekilde nemalanmakta...Yazının her harfi için teşekkür ediyorum...
Berna Gün25 Ekim 2011 Salı Saat 06:20

| 1 |