Yükleniyor...
Aktan Uslu

Aktan Uslu

aktanuslu@gmail.com

En iyi muhalefeti AKP yapıyor

30 Haziran 2010 Çarşamba Saat 07:27

Artık önümüzdeki genel seçimin sonrası için hazırlık mı var nedir bilinmez ama şüphe yok ki iktidardaki AKP’ye ana muhalefet CHP başta olmak üzere muhalefet partilerinin bu kadar etkili muhalefet yaptığı söylenemez.

Son bir hafta içinde popüler basın ağzı ile neredeyse “skandal” boyutunda açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.

Şimdiye kadar kol kırıldı yen hep içinde kaldı ama şimdiden sonrası için yenin ne kadar içeride kalabileceği de tartışma konusu.

AKP son bir hafta 10 gün içinde o veya bu kişiler şahsında Çayırova Belediyesi’ne gelmeyen İçişleri Bakanlığı müfettişlerinden esasla bürokrasiden yakındı. Sel faciasından Karayolları’nı sorumlu tuttu. Beylikbağı Mahallesi’nde dere yatağı üzerine, dereyi daraltma pahasına yapılan ve mahalleyi top yekun suya gömen o park sanırsınız ki 1994 öncesi Mehmet Emin Akın eseri.

Ya da Çayırova Özgürlük Mahallesi’nde benzer bir şekilde iki bloklu binayı iki sene önce, iktidar partisine kurucu belde başkanlığı ve halen İl Genel Meclis üyeliği yapan sözüm ona “partili”ce yapıldığına gözünüzle görseniz bile inanmak istemezsiniz.

Belki taktınız diyeceksiniz ama vah Servet Günay modelleri şahsında bu ilin ve ilçelerinin haline. Vah Servet Günay gibi kent ve kentli düşmanlarına iktidar partisi belde başkanlığı yaptıranlara. Vah Günay’ı İl Genel Meclisi’ne aday gösterenlere. Vah ki vahlar onun oraya gitmesi için oy veren seçmene!

İşte her ama her yere Servet Günay modellerini seçip yerleştiren AKP’nin eseri.

İşte “AKP’li olsun çamurdan olsun” anlayışı içinde başta Ramazan Zor olmak üzere ne kadar beceriksiz ama her dönemin şakşakçısı varsa bir yerlerden sorumlu yapanların eseri. O Ramazan Zor ki o görevde hala duruyor mu bilmem ama Gebze Belediyesi Sakızağacı Aile Çay Bahçesi’ndeki açık büfe kahvaltısında adisyona süt, omlet ekletmişti. Şahsı zaten düştüğü komik durumu anlama özürlü veya anlamazdan gelir ama yılların Gebze Belediyesi’ni bakkal dükkanı konumuna da düşürmüştü ki bakkal dükkanlarına çırak alınsa, önce işe yarayıp yapamadığı, oturuşu kalkışı tartışılır.

İşte ve sanki Servet Günay, Ramazan Zor şahsında ne kadar kent zararlısını o veya bu şekilde bir yerlere getirenler şimdi gelmiş Karayolları’ndan yakınıyor.

Gelmeyen müfettişten ötürü bürokrattan yakınıyor.

Şekerpınar’daki arsa davası başta olmak üzere kendi parti tabanında güvenilirliği kalmayan, iddialara göre partilisi il genel meclis üyelerinin sinkaflı sözler sarf ettiği Zeki Aygün hala gereğini yerine getirmekten aciz. Veya hala iktidar partisine il “başkanlığı” yaptığını sanıyor.

Yine inler cinler tepeme çıktığı için sizin farkına varmadığınız bir kısa yazı molasından sonra yorumun özüne döndüğümüzde AKP’ye en iyi muhalefeti AKP yapıyor sevgili okur.

Artık KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun giderek netleşen bariz başarısızlığı, çuvallaması, böylesi bir kuruma başkanlığın kendine beş on gömlek bol geldiği topu AKP güdümündeki Karayolları’na atması ile iyiden iyiye açığa çıktı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı pazar günkü toplantının en önemli ayrıntılarından biri hatiplerden hiç birinin bir diğerini methetmemesidir. Eskiden bu tür toplantılarda konuşma sırasına göre önce Aygün ve Karaosmanoğlu hükümete, ardından Ergün yerel yönetimlere övgüler düzer, neredeyse şiirler yazardı. Ancak geçen haftaki sel faciası kralı çıplak gösterince, hiçbir tarafın bir diğer tarafa methiye düzecek ifadesi de kalmadı. Şöyle bir düşünün. Aynı konuşma esnasında Karaosmanoğlu sel faciasında topu Karayolları’na atarken hükümete methiyeler düzüyor. Karaosmanoğlu’nun Beylikbağı’nda dere yatağına yapılan parkı örnek göstermesinin ardından Ergün yerel yönetimlere methiyeler düzüyor. Kargalar ile birlikte partililerinin de güleceğinden esasla olsa gerek bu tür söylemlere tanık olmadık.

Öyleyse başlığım cuk oturdu bugün.

AKP’ye en iyi muhalefeti, AKP yapıyor.

Önümüzdeki senenin kasım sonrasına, idman mı yapıyor ne?

Bu yazı toplam (1207) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?