Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

İnce giyinen kadınlara ithafen

26 Aralık 2011 Pazartesi Saat 21:15

Soğuklara teslim olduk artık. Kar, yağmur ve buz gibi rüzgârların zamanındayız. Sıcağı özlüyoruz hep birlikte. Klimalar, sobalar, şömineler, kaloriferler yanıyor imkânlar el verdiğince. İçimizi ısıtmak için türlü türlü yöntemler ediniyoruz. Ben hep kalın giyinmek taraftarı olmuşumdur bu zamanlarda. Boğazlı kazaklar, atkılar, şallar, eldivenler, kalın yünlü botlar en çok sevdiklerimden. Peki ya incecik giyinenlere ne demeli? Onlar üşümüyorlar mı acaba? İnce bir mont, içinde ince bir kazak, hatta boğazı bile olmayan kazaklar, minicik bir etekle, soğukla dans ediyorlar adeta gözümün önünde. Aklım almıyor. Ben deli gibi sarıp sarmalamak isterken kendimi, bana inat yapıyor sanki onlar. Belki de sadece güzel görünmek uğruna donuyorlar ama belli etmiyorlar. Çok şaşırıyorum ben yine de. Kalın giyinerek de güzel görünebilir insanlar.

***

Yaşadığımız bu zamanda güzel görünmek inanılmaz önemli. Bu uğurda deli gibi çaba ve para harcayan insanlar var. Ama o başka bir konu. Beni asıl şaşırtan üşümeyen, ateşi başına vurmuş kadınlar. Var öyleleri gerçekten, uydurma değil. Belki yakın çevrenizde de var hatta. Ben çift kat çorap giysem bile ayakları buz gibi olan, akşamları bir yorgan ve battaniyeyle yatan hatta yanımda olsa elektrikli battaniye bile kullanmak aklına gelen biriyim. Yazın bile devam eder bu hallerim, üzerimde pikeyle hayatta uyuyamam, illaki ince bir yorgan olacak. Tuhaflık bende sanırım. Yaz gecelerinin serininde bile incecik çıkan insanlar biliyorum. Bunun bir sırrı olmalı. Acaba kendilerini üşümediklerine mi inandırıyorlar? Ben bunu zaman zaman denemişimdir ama inanın bir faydasını görmedim. Herhalde onların metabolizmaları farklı çalışıyor, keşke ince giyinip üşümemenin yolunu ben de biliyor olsaydım. Bazen inanılmaz gerekli oluyor. Örneğin gece bir yemeğe giderken olabildiğince şık olmak istiyorsunuz ve sadece bir tek elbise sizi istediğiniz gibi gösterebilir. Oysa elinizden gelse o elbisenin de içine bir şeyler giyer veya üzerine kalın kalın hırkalar almak istersiniz ama olmaz. İşte ben o zamanlarda, o üşümeyen kadınlar gibi olmak istiyorum. Sırf üşüyeceğimi bildiğim için bazen etek ve elbise türü giysiler giymek istemiyorum. Süs ve güzellik uğruna tüm gece boyunca tir tir titremek istemem doğrusu. Ama gittiğim yerde gördüğüm o incecik giyimli kadınlara da özenmiyor değilim. Bunun sırrını ben de öğrenmek istiyorum. Lütfen bilen biri varsa söylesin!

Bu yazı toplam (1159) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

yorum
Bir erkek olarak bahsettiğiniz konuya bizlerde bir anlam veremiyoruz.Soğuk kış günlerinde incecik hatta mini etek bile giyen bayanlara bizimde aklımız ermiyor.Siz bile konuda bu durumu anlayamadığınızı izah etmişsiniz...Bu durumda siz kadınlar dahi birbirinizi anlayamıyorsanız bizlerin sizi anlaması gerçekten imkansız...Anlaşılmaz karmaşık yapılı olduğunuzu birkez daha ispatlamış olduğunuzu düşünüyorum...
Mehmet Celik08 Ocak 2012 Pazar Saat 13:06

| 1 |