Yükleniyor...
17 Ağustos 2018 Cuma

ARŞİV

 

Spor Haberleri

Yazarlar

VEFAT HABERLERİ

Yaşar Tekin Sümer

Yaşar Tekin Sümer

10 Mayıs 2018 Perşembe
Hacı Osman Bayramoğlu

Hacı Osman Bayramoğlu

20 Nisan 2013 Cumartesi
Kazım Tayfun Emre

Kazım Tayfun Emre

30 Ağustos 2012 Perşembe
Hacı Hüseyin Tüter

Hacı Hüseyin Tüter

30 Temmuz 2012 Pazartesi
Hüseyin erestin

Hüseyin erestin

11 Haziran 2012 Pazartesi
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Veda

02 Ocak 2012 Pazartesi Saat 20:31

Meksikalı balıkçı hikâyesini duymuşsunuzdur. Zengin bir iş adamı, iş seyahati sırasında Meksika’nın küçük bir kıyı kasabasına uğrar, limanda keyifli bir balıkçıya rastlar. Balıkçının mütevazı hayatına bakıp, kanaatkârlığına şaşıran iş adamı, balıkçıya kısa zamanda balıkçılık sektöründe nasıl bir numara olabileceğini anlatır. “Peki ya sonra?” der balıkçı. “Sonra da emekli olur, bir kıyı kasabasına yerleşir balık tutarsın kendi zevkin için” cevabına gülerek; “Ben şu an ne yapıyorum sanıyorsunuz, sinyor!” der.

***

İlkyazımda bahsetmiştim, tesadüfen okuduğumu, yoksa şu an bir köyde seracılık işleri yapıyor olacağımı. Bugün soruyorlar; “Emekli olunca ne yapacaksın?” diye. “Doğduğum köye yerleşip domates yetiştireceğim!” diyorum. Balıkçı ile tek farkımız; O elindekilerin değerini biliyordu, ben bilemedim. Yine de pişman değilim. Zenginlik sadece para değildir ya!

***

Söz verdiğim gibi, bir yıl boyunca yaşamı paylaşmaya çalıştım sizlerle. Bazen yaşanan, bazen de yaşanamayan. Ezberi bozmak için ters köşeden anlattım her şeyi. Ne bir yazar gibi, ne de paralı bir köşegen gibi. Bir okuyucu gibi yazdım her zaman.

Biri beğensin diye bir derdim hiç olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Beni ben yapan, kendi beğenilerimdir. En çok beğendiklerim:

En iyi uyarlama: Herkesin Bir Hikâyesi Vardır.

En iyi özgün senaryo: Kaos Teorisi.

En iyi sitem: Patlıcan Reçeli.

En iyi tespit: Hayatın Çatlakları.

En iyi evlilik: Dört Nikâh Bir Cenaze.

***

Siz siz olun, Meksikalı zengin işadamı gibi işlevsiz hedefler peşinde koşup, elinizdekileri kaybetmeyin. Sizin şikâyet ettiğiniz bir durum, bir başkasının hayali olabilir. İşte, öyle gariptir hayat. 2011 yılını sizlerle paylaştığım için çok mutluyum. Gördüklerim, duyduklarım ve bildiklerim karşısında mürekkebim bitti. Şimdi benim için köşeme çekilme zamanı.

***

Yazılarımı buradan paylaşma fırsatı veren “Bizim Darıca Gazetesi”ne, yazmam konusunda beni yüreklendiren “Müzeyyen Topçu Tan” hanımefendiye ve tüm okuyucularıma teşekkür ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyor, mutlu bir yıl diliyorum.

Bu yazı toplam (1050) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

her son
her son bir başlangıçtır. her daim..
Adnan Susoy03 Ocak 2012 Salı Saat 09:46

| 1 |