Yükleniyor...
Erdal Uzunoğulları

Erdal Uzunoğulları

kitapkurdu1967@hotmail.com

Artık Maya uygarlığının kurduğu saatin alarmı çaldı çalacak!

02 Ocak 2012 Pazartesi Saat 21:17

Sevgili okurlar geçenlerde televizyonun kanallarını zaplarken spiker, konuk bilim adamına 2011 yılı dünya için nasıl geçti diye sordu?  Konuk bilim adamı sanki ‘bir dokun bin ah işit’ misali özellikle 2011 yılında dünyanın çeşitli ülkelerindeki küresel iklim değişikliğinin sebep olduğu afetlerden bahsedince bu yıl ne kadar çok afetin olduğunu hatırlattı.

Bu durum beni taa M.Ö 300 yılları ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika’nın bir bölüm ile Meksika ülkesinin bir kısmını içine alan,  ileri bir uygarlık olan Mayalara götürdü. Günümüzde yaşanan iklim değişikliklerin, depremlerin, aşırı yağışların hız kazanması kendime şu soruyu sormama neden oldu? Acaba ileri bir uygarlık olan mayaların yaptığı takvimin belirttiği zaman olan 21 Aralık 2012 dünyanın sonunun olması doğrumuydu? Şu Mayalar yok mu? Be kardeşim madem bir takvim yaptınız, ne diye 2012'de bitirirsiniz bu takvimi? Hadi vaktiniz yoktu; insan bir not yazmaz mı gelecektekiler için: "Ey geleceğin insanı, biz uygarlık olarak açlık ve savaşlarla o kadar uğraşmaya başladık ki artık takvime makvime zaman ayıracak halimiz yok.

Sakın yanlış anlamayın bu işi 2012’de kalacak şekilde bırakıyoruz." İşte bu uygarlık da böyle; gizemli olacak ya, yap bir takvim bırak bir yerde oh! Al sana gizem. Amerikan sineması özellikle son yıllarda depremler, kasırgalar, volkan patlamaları, kıyamet gibi filmlere hız vermesi benim gibi insanlarda acaba, yoksa gibi sorular sormamıza neden olmakta.

Bakın sevgili Bizim Darıca gazetesi okurları azıcık sizlere Maya uygarlığı ile ilgili bilgi vermeye çalışayım. Dünyanın en gizemli uygarlığı Mayalardan geriye sadece, çözümü onlarca yıl süren yazılı tabletler kaldı. Bu Mayaların şifreli tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı. Mayalara göre yeryüzünde meydana gelen en önemli değişimlerden biri de eksen açısıyla ilgiliydi. Günümüz bilimsel bulguları Mayaların bu bilgisiyle tam anlamıyla örtüşmüş durumda nasıl mı? Bu yıl Japonya da meydana gelen (8,9) deprem sonucu dünyanın ekseni 10cm sapması neyi ifade ediyor? Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalara göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak. Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeniçağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemlenmekte.

Mayalara göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdiği tabletlerde yazmakta. Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayaların bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Sonuç olarak sevgili kitap kurtları, 2012 yılına 2 gün kala Maya uygarlığına şöyle seslenmek gerekir beklide. Eh Maya uygarlığı ben size ne diyeyim? Dünya’nın bir sürü sorunu varken (savaşların, açlığın, susuzluğun, adaletsizliği ve sömürünün olduğu bu dönemde) değiştirdiniz ya şu gündemi helal olsun sizlere. Saygılarımla...

Bu yazı toplam (983) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?