Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Şükür

16 Ocak 2012 Pazartesi Saat 20:58

Vazgeçmek, bırakmak, veda etmek zor iş! Ancak, bazen bırakmayı bilmek gerekir.

Temizlenmek, arınmak, daha ileriye gitmek için, hiç olmazsa yeniye yer açabilmek için bazen bırakmak gerekir. Ben de bırakmıştım yazmayı…

*** 

Tanıdığım değerli insanlardan yazmam konusunda geri bildirimler aldım; hepsine teşekkür ettim. Onca gazetede, okunacak binlerce köşe yazarı varken, Bursa’dan bir hanımefendi okuyucum “en son <<Veda>> diye bir yazınız var, yanlış mı gördüm yoksa? Olamaz inşallah öyle değildir.” diyordu gönderdiği elektronik postada. Kendisini tanımıyorum bile…

*** 

Karar vermek mi zor, verdiği karardan dönmek mi?

Yazmayı, engelli düşüncelerimin bir tepkimesi olarak bıraktım. Aslına bakılırsa, bıraktım da denmez; mecbur kaldım…

 Yasal mevzuat ülkenin siyasal gündemine ilişkin olarak memurların yorum yapmasına, yazmasına izin vermiyor.  “Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık” ilkesi gereği imiş!

Sormayın. Benim de kafam bu konuda karmakarışık. Ülkenin içine düştüğü gündeme kafa yormak, görüş tayin etmek mi, uzak durmak mı bağlılığınızı arttırır? Görüş beyan etmek mi tarafsızlıktır; susmak, gizlemek mi?

***

 

Parlamento’da millete vekil olma görevinin yanı sıra, bir TV programında millete yorumculuk yapma sevdasına düşen sayın vekilimizden farkım nedir? Milletimi en az O’nun kadar seviyorum.  Üstelik köşe yazıları için para almıyorum. Vekilimiz para kazanmak isterken, ben sadece yazmak istiyorum.

O halde, sayın vekilimiz Hakan’a gelince şükür de, memura gelince neden yarabbi şükür?

Bu yazı toplam (1396) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?