Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Bonomo

23 Ocak 2012 Pazartesi Saat 23:02

Türklerin, Rumların ve Yahudilerin siyasi temsilcilerini aynı masaya oturtabilmek ne kadar zordur, tahmin edebilirsiniz. Oysa üç milletin de birer temsilcisi var ki ortak değerleri Türkiye. İnsanlık hâlen devam ediyorsa bu birliktelikler sayesindedir.

 

*** 

Rauf Denktaş (1924-2012): Küçük adanın büyük adamı. Bir cesur yürek; hayran olunası bir hayat. Kıbrıs davasına adanmış bir ömür. Bir ulusun mücadelesini son nefesine kadar sırtında taşımış, asla bırakmamış bir mücadeleci.

Küfür etmeden ve masayı terk etmeden de siyaset yapılabileceğini O’nun sayesinde öğrendik. Hatta rakipleriniz Rum olsa bile. 

***

Lefter Küçükondanyadis (1925-2012):Ordinaryüs. Fenerbahçe’nin ve Milli Takımın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Bugünlerde ilah yapılan futbolcular toplamda 832 maça çıkamazken, O kariyeri boyunca toplamda 832 gol atarak rekor kırar.

Şimdiki futbolcular askerlikten yırtabilmek için, İngiltere’nin mahalle takımlarında hatta Yunan takımlarında oynayarak her yolu denerlerken; O, Rum asıllı olmasına rağmen Diyarbakır’da 4 yıl askerlik yapar. Türk futbolu ve insanlık adına üç defa: Sağol, Sağol, Sağol!

***

Can Bonomo (1987-…):Daha düne kadar çoğumuz tanımıyorduk. Eurovision Şarkı Yarışması için ülkemizi temsil etmek üzere TRT tarafından seçilince yer yerinden oynadı. Hakarete varan yorumlara maruz kaldı. Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in“Porno” adlı kitabının ilk yaprağına sardığı Demo’sunu, Can Saban’a göndermesiyle başlamış.

Bonomo, İbranice’de <<iyi adam>> anlamına geliyormuş. Müziğin dini, dili, ırkı yoktur. Genç yaşında kimseye yaranmaya çalışmadı, çıktı kendini ifade etti.

Demedi deme Can, senin başarı noktan artık Eurovision’da derece yapmak değil, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaktır!

Bu yazı toplam (937) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

hoşgelsiniz
Kemal bey tekrar yazmanıza çok sevindim.Köşenizi takip ediyordum her hafta bitmesine üzülmüştüm.hoşgeldiniz yeni yazılarınızı bekliyoruz.Başarılar.
fatos26 Ocak 2012 Perşembe Saat 09:57

| 1 |