Yükleniyor...
Bedriye Yıldızeli

Bedriye Yıldızeli

bedriyeyildizeli@gmail.com

Sosyalistlerin Meclisinden AKP hukuku ile yargılanan tutuklulara mektup

03 Nisan 2012 Salı Saat 22:37

18 Mart’ta gerçekleştirdiği dördüncü toplantısında çeşitli siyasi davalardan keyfi olarak hapishanelerde tutulan binlerce tutukluyu temsilen öne çıkan bazı kişilere dayanışma mesajı iletmeyi kararlaştıran Sosyalistlerin Meclisi, tutuklulara iletilecek mektubu 27 Mart Salı günü kamuoyuyla paylaştı.

Ekim ayında yola çıkan ve içerisinde çok sayıda aydın, sanatçı ve akademisyenin yer aldığı Sosyalistlerin Meclisi 18 Mart’ta gerçekleştirdiği dördüncü toplantısında çeşitli siyasi davalardan keyfi olarak hapishanelerde tutulan binlerce tutukluyu temsilen öne çıkan bazı kişilere dayanışma mesajı iletmeyi kararlaştırmıştı. Sosyalistlerin Meclisi hazırladığı mektubu bugün kamuoyuyla paylaştı.

Tutuklulara iletilecek mektup şu şekilde:

Sayın ........

Ülkemiz siyasi iktidarların yargı süreçlerini baskı altına almalarına ve kendilerine yontmalarına çok kereler sahne olmuştur. Ancak AKP döneminde bu süreçlerin kazandıkları karakter, sıkıyönetim dönemleri hariç, görülmemiş bir pervasızlık örneğidir ve hukukun, insanlığın tarihsel kazanımları sayabileceğimiz bir dizi ilkesinin alenen reddine kadar varılmıştır.

Sosyalistlerin Meclisi olarak, içinde bulunduğumuz dönemde süregiden tüm siyasi soruşturma ve davaları, zarar görenin kim veya hangi düşünce veya akımın taraftarı olduğuna bakmaksızın gayrımeşru ilan ediyoruz.

Sosyalistlerin Meclisi üyeleri, Türkiye'nin geçmiş dönemlerinde şekillenen ilerici kazanımları korumak için mücadele eden, düşüncesini özgürce ifade etmek isteyen, çeşitli halk kesimlerinin daha özgür bir ortamda adalet içinde yaşamalarını özleyen ve bu yöndeki mücadeleleri nedeniyle tam bir keyfilikle hapishanede tutulan tüm insanlarımıza sahip çıkmaktadır.

18 Mart 2012 Cumartesi günü Ankara'da yaptığımız toplantıda paylaştığımız bu düşüncelerimizi, emekten yana olan bir toplumsal yaşamı arzuladığına inandığımız tüm dostlarımızı temsilen, sizlere bir mektup aracılığıyla iletmeyi kararlaştırdık. Size en samimi dayanışma duygularımızı sunuyoruz.

Sosyalistlerin Meclisi

Mektup, AKP hukukuyla yargılanan tutukluları temsilen şu isimlere iletilecek: Büşra Ersanlı, Doğu Perinçek, Hatip Dicle, Mustafa Balbay, Müge Tuzcuoğlu, Soner Yalçın, Ragıp Zarakolu, Tuncay Özkan, Müge Tuzcuoğlu ve Yalçın Küçük.

Biz de buradan Sosyalist Meclisi’ne ve üyelerine; Yolunuz açık olsun. İyi ki varsınız diyoruz!

 

Bu yazı toplam (878) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?