Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Ölüm trafiği

07 Mayıs 2012 Pazartesi Saat 21:38

Ne işsizlik, ne şike, ne de sütü bozuk firmalar. Hiçbiri trafik kazalarında kaybettiklerimiz kadar yüreğimizi yakmamıştır. Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi’sini izleyen hafta “Trafik Haftası” olarak belirlendiğinden birkaç sempozyuma konu olur, birkaç web sitesine de haber… Oysa, bu ülkede yaşayıp da bir yakınını ya da uzaktan veya yakından bir tanıdığını trafik kazasında kaybetmeyen yoktur. Düşünün sizin de vardır.

***

Ali Özütemiz: Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden Kıvırcık Ali olarak bilinen Ali Özütemiz, geçen yıl İstanbul Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Ercan Arıklı: Gazeteci-yazar. 2003 yılında İstanbul'da çalışmakta olduğu dergi grubunun yönetim merkezi önünde geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Erkan Yücel: Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Yücel, 9 Eylül 1985 tarihinde film çekimi için gittiği İzmir yolunda geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Nezir Büyükcengiz: 20 ve 22. dönem CHP Konya Milletveki. 3 Ocak 2007 tarihinde Konya'nın Güneysınır ilçesi yakınlarındaki kazada yaşamını yitirdi.

Samsunsporlu futbolcular: 20 Ocak 1989'da Malatyaspor maçına giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu Teknik Direktör Nuri Aslan, futbolcular Mete, Muzaffer ve Tomiç Zoran hayatlarını kaybettiler.

Adnan Kahveci:  Profesör. 46, 47, ve 48. hükümetlerde görev aldı, bakanlık yaptı. 5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte Bolu-Gerede yakınlarında trafik kazası geçirdi. Eşi ve kendisi olay yerinde, bir çocuğu da on gün sonra hayatını kaybetti.

Mümin Gençoğlu: 1991 yılında Anavatan Partisi'nden Bursa milletvekili seçildi. 1993 tarihinde Ankara'ya Adnan Kahveci'nin cenaze törenine giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Mustafa Rüştü Taşar:  ANAP milletvekiliydi. Afyonkarahisar-Ankara karayolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Tevfik Lav: Türk futbolunun unutulmaz teknik direktörlerinden. Konyaspor'un başındayken Çaykur Rizespor ile oynanan lig maçının ardından 5 Nisan 2004'te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Metin Oktay: Galatasaray'ın "taçsız kral" lakaplı efsanevi futbolcusu Metin Oktay, 13 Eylül 1991’de Boğaz Köprüsü'nde arabasıyla bariyerlere çarptı ve kazada hayatını kaybetti.

Recep Yazıcıoğlu: Tokat, Aydın, Denizli ve Erzincan illerinin eski valisi olan Yazıcıoğlu, görev yaptığı tüm illerde "Süper Vali" lakabını aldı. 2 Eylül 2003'te Eskişehir-Ankara yolunda geçirdiği trafik kazasından sonra bitkisel hayata girdi, 6 gün sonra da hayatını kaybetti.

Kerim Tekin: Türk pop müziği sanatçı. 28 Haziran 1998'de Afyon'da yaptığı konserden prodüktörü ile birlikte dönerken Sandıklı-Bolvadin yolunda arabasıyla geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Barış Akarsu: Rock müziği sanatçısı ve oyuncu. 29 Haziran 2007 akşamı Muğla'nın Bodrum ilçesine 5 kilometre kala geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Uzay Heparı: Ölmek için çok gençti. Türk pop müziğinin en yetenekli yeni nesil müzisyenlerinden biriydi. Sezen Aksu, Zuhal Olcay, Levent Yüksel, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılarla birlikte yaptığı çalışmalarla tanınan bir besteci ve aranjördü. 20 Mayıs 1994'te Etiler’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

***

Sadece bu kişiler değil. Mehmet Ali Toprak, Gökhan Semiz, Ajlan Büyükburç, Önder Somer, Ahmet Tarık Tekçe, Aylin Urgal, Esen Ağan (Esengül), James Dean, Grace Kelly, Diana Spencer (Prenses), Lisa Nicole Lopes, Johann Hölzel (Falco) ve niceleri.

Bu yazı toplam (1042) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?