Yükleniyor...
Betül Fındıkçı

Betül Fındıkçı

Bugün bir oyun oynamak istiyorum…

21 Mayıs 2012 Pazartesi Saat 21:21

Önce eve giriyorum sonra kapıyı kapatıyorum ve perdeleri hiç ışık sızmayacak şekilde kapatıp bürünüyorum gecenin sessizliğine ve karanlığına. Sonra da sımsıkı gözlerimi kapatıyorum. Tüm seslere karşı tıkıyorum kulaklarımı. O karanlık dünyadan uzaklaşarak tozpembe dünyaya dalıyorum. Düşlerimin içinde kayboluyorum. Sadece hayallerimle kalmak istercesine… Yitik sevdaların da dediği gibi, koyup cebime bir avuç düş tohumu, önce bu evin içindekileri, sonra da evin dışındakileri unutacağım…

Kendinden ve dünyadan uzaklaşmanın en kolay ve en eğlenceli yolu düşlere dalmak…

Bu oyunu oynayabildiğimiz sürece kimse bozamaz mutluluğumuzu. Çocukken de bizi en mutlu eden şey oyunlar değil miydi?

Sokağa çıktığımızda hiç eve girmek istemezdik. Oyunumuz hiç bitmesin isterdik. Şimdi de düşlerle oynadığımız oyunlar hiç bitmesin istiyoruz. Hayatımız zaten bir oyundan ibaret. Küçücük bir çocukken oyuncak bebek, araba, çamur, taş, toprak oyun dünyanı oluştururken, mutluluğun onlar olurken şimdi mutlu olmak bile o kadar zor ki!

***

Kendi dünyana çekildiğinde hayallerle boğulduğunda o huzuru yakalayabiliyorsun ama yine de olmuyor işte. Düşlere düşmek bile yasak bazen bize. Hep bir keşkeler vardır hayatımızda.

“Şunu da yapsaydım, şunu keşke şu şekilde yapsaydım” dediğimiz ama bilirsin ki o keşkeler hiç bitmez ve geri dönse de hiçbir şey değişmez. Her şeyin bir çaresi var evet ama geri dönüşün, tekrar çocuk olmanın çaresi yok. Asıl gerçek yaşadığımız hayat ve bulunduğumuz an…

***

Çaresiz uzanıyorum odama. Asli görevlerimi yerine getiriyorum. Sonra da uykunun kollarına bırakıyorum kendimi; istediği kadar talan etsin beni.

Pembe bir dünyanın olmadığı o karanlığa gerçekliğe bırakıyorum kendimi…

Bu yazı toplam (1492) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?