Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Rüya tabirleri

26 Haziran 2012 Salı Saat 18:14


Geçen hafta Cuma günü iki trajik olay peş peşe gerçekleşti. Şimdi sırayla bakalım. Olayların gerçekleştiği yerlere dikkatinizi çekmek isterim.

***

1.OLAY (22 Haziran 2012, Saat 06.50): İki bin on iki yılında, Başkentin ortasında inanılması güç bir olay yaşandı. Metro yapım çalışmaları nedeniyle 10 Haziran’da trafiğe kapatılacağı belirtilen ancak kapatma kararı 25 Haziran’a ertelenen Bulvarda göçük meydana geldi.

Olay Hava Kuvvetleri Komutanlığı binasının tam önünde gerçekleşti. Yürüdüğü kaldırımın göçmesi sonucu Kadir Sevim adlı vatandaş yaşamını yitirdi.

Trajik bir olay, kaybolan bir yaşam…

Yolda yürürken başınıza gelebilecek en inanılmaz şey, kafanıza UFO düşmesi olabilir. Ondan daha kötüsü de yürüdüğünüz kaldırımın çökmesi olsa gerek. Sonradan dikkatimi çeken ve olayın ilginç tarafı ise, trajedinin yaşandığı yerin manidar olması.

Rüyada göçük altında kalmak, işlerin karışacağına işaret edermiş ve öyle de oldu.  Çok değil, birinci olaydan yaklaşık dört saat sonra bir uçağımız düşürüldü.

***

2.OLAY (22 Haziran 2012, Saat 11:58): Hava Kuvvetleri Komutanlığı’mıza ait, askeri bir keşif uçağı havalandıktan bir buçuk saat sonra Hatay’ın güneybatısında Akdeniz açıklarında, Suriye askeri unsurları tarafından düşürüldü.

Nasıl bir psikoloji içine girmişsek, kamuoyunun olaya bakış açısı “Suriye’nin özür dileyip, dilemediği” noktasına kadar geldi.

Rüyada uçak düştüğünü görmek, aşırı yüksek ve gerçekçi olmayan hedefler koyulduğunu simgelermiş. İnanmasam da derler ki, rüyanın geçtiği yer çok önemlidir, hatta olayın anlamını yer tayin eder. Umarım, uçağımızın düştüğü yerde yakında kötü şeyler olmaz. Ancak, düşürülen uçağımızın hesabını da sorumluları vermelidir.

Bu yazı toplam (1120) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?