Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Rüzgâr gibi geçti

10 Ağustos 2012 Cuma Saat 00:51

Tatil sonrası ilk köşe yazıma, geçen saatler ve yıllar için kullanmayı sevdiğim bir benzetme ile başlamak istedim. Böyle durumlar için daha doğru bir benzetme gelmiyor aklıma doğrusu. Cezayir yaşantımıza kaldığımız yerden, sanki hiç bu kıtadan uzaklaşmamışçasına devam ediyoruz. Onca telaş, koşturma ve heyecan yerini yine boğucu sıcağa, özleme ve fotoğraflara sarılma içgüdüsüne bıraktı. Sayılı gün gerçekten de çabuk geçiyormuş, bir kere daha anladık.

Bu coğrafya’da her şey bıraktığımız gibi. Bizde değişen pek çok şey var oysa. Tatilin rehaveti, geçirdiğimiz güzel günlerin mutluluğu, sevdiklerimizin kokusu ve denizin tuzu hala üzerimizde.

***

Tatildeyken ayaklarım hep denize koşuyor ve o buluşma anına değin alev alev yanıyordu. Ne zaman suya değsem ve kum parmaklarımın arasından aksa çocuk gibi şen oluyordum. Şimdi yine çöl sıcaklarında kavrulmaya mahkûm, uzak ve yalnız bir bitki gibi hissediyorum. Bir süre böyle oluyor. Her geri dönüş daha çok etkiliyor insanı. Oradayken sanki günler hiç geçmeyecek gibi geliyor ve ihtiyaç bile duymuyor insan tarihlere, saatlere. Şimdiyse işaretlediğim takvimime bakıyorum da sanki biri bana şaka yapmış gibi geliyor.

Şanslıyız ki sağlıklı ve mutluyuz. Şarj olduk adeta ailelerimiz ve dostlarımızla. Bir kere daha memleket kokusunu aldık, lezzetlerini tattık ve gözlerimizi güzelliklerle doldurduk. Şimdi onlarla dolup taşıyoruz, anılar biriktirmeyi en çok sevdiğim koleksiyonum.

Yine teknoloji için minnet duydum bugün. Eskiden iki ya da en fazla üç makaraya tüm detayları sığdırmaya çalışırken şimdi tam tamına 941 tane fotoğraf ile başa çıkmaya çalışıyorum. Keşke daha çok çekseydim demekten de kendimi alamıyorum. Tek kötü tarafı annemin de daima söylediği gibi, fotoğraflara elimizle dokunamamak ve her birini sevdiklerimizle paylaşamamak. Zira hepsini basmak için ne bütçe yeterli olur ne de kutular veya albümler. Yine de biliyorum ki insanoğlunun fotoğraflara olan ilgisi hiçbir zaman bitmeyecek, sadece şekil değiştirecek.

Bu yazı toplam (934) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?