Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Yeni bir yıla girerken

24 Aralık 2012 Pazartesi Saat 19:09

Seneler çabuk geçiyor dediklerinde inanmazdım önceleri, çünkü bana pek de geçiyor gibi gelmezdi. Sanki o okul zamanları hiç bitmeyecek ve ben daima öğrenci olarak kalacağım diye düşünürdüm. Tabi o zamanlar öğrenci olmak sanki külfet gibi gelirdi bana. Meğer bu zamanlarınızın kıymetini bilin diye bas bas bağıran herkes ne de haklıymış. Şimdi bazen düşündüğümde öğrencilik zamanlarımın nasıl geçtiğini, nasıl büyüdüğümü, evlendiğimi düşündükçe şaşırıyorum. Sanki bir yere kadar her şey ağır ilerledi ama bir yerden sonra zaman hızla ileri sardı. 2012 yılını düşündüğümde çok uzak gelirdi ki itiraf edeyim pek de düşünmezdim. Şimdi otuzlu yaşlarında biri olarak geçmişi düşündüğümde epey uzak geliyor o zamanlar. Oysa bir zamanlar ne kadar da yakındık birbirimize. Yeni bir yılı karşılamak ve eski zamanlara hoşça kal demek üzereyiz artık.

***

Her sene aslında çok klişe olarak sağlık dileriz birbirimize ama hayatımızda belki de en önemli şeydir o. Çünkü o olmayınca ne küçük detayların, ne paranın pulun bir değeri olmuyor. İnsanların mutlulukla gülümsedikleri zamanları hayal ediyorum ben en çok. Dert, tasa olmadan güvenle ilerlemek gerek önümüzdeki yollarda. Çamura batmadan, önümüzü görerek, geçmişin güzel anılarıyla ve yanımızda sevdiklerimizle ilerlemek demek yeni yıl.

Günler bir sonraki seneye yaklaştıkça heyecanla doluyor aslında. 2013’e girdiğimizde belki de hayatımızda pek bir şey değişmeyecek ama olsun hayatta her zaman mucizeler olur, yeter ki biz onlara olan inancımızı kaybetmeyelim. Sevdiklerimizin yanımızda olması, bir amacımızın olması, hayattan zevk almayı bilmek, güne sağlıkla başlayıp mutlulukla bitirmek en önemli şeyler hayatımızda. Hala nefes alabiliyor olmak büyük bir mucize aslında. Yeni yıl yeni hayallere, yeni keşiflere, yeni mucizelere gebe. Kendimize güzel bir yer seçip, hayatı en ön sıralarda gülümseyerek izleyelim hep birlikte ve dünyanın daha güzel bir yer haline gelebilmesi için kendimizce çabalamayı bırakmayalım. Büyüsek de hayallerimizle büyüyelim. Korkularımızı bir kenara bırakıp yapmak istediklerimize odaklanalım. Hayatta hiçbir şey için hiçbir zaman geç olmayacak, yeter ki bunu bilelim ve gönülden isteyelim. Yeni yılda yeni dilekler dileyelim tüm içtenliğimizle, kendimizi anlayalım, hayatın güzellikleri karşısında saygıyla eğilelim ve elimizdekilerin kıymetini bilelim. Biz iyi oldukça dünya da güzelleşecektir eminim. Ne demiş şair; “Ne de olsa, lamba cininin dile benden ne dilersen cümlesine, “canının sağlığı” cevabını verebilecek mahcup insanların hatırı için dönüyor dünya”

Bu yazı toplam (941) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?