Yükleniyor...
Aktan Uslu

Aktan Uslu

aktanuslu@gmail.com

GTO’da telekulak insanlık ayıbıdır

03 Ağustos 2010 Salı Saat 10:43

Dünden devam

 

 

Şu çok nettir ki bir kişinin bir yere başkan seçilmesi kadar hangi zemin üzerinden, kimlerin desteği ile seçildiği de çok ama çok önemlidir. Nail Çiler, “GTO’ya ille de başkan olacağım” hırsının aklını yenmesi ile birlikte bugün bu konum ve durumlara düşmüştür. Birbiriyle tamamen uyumsuz kişilerin bir araya gelmesiyle oluşan bir “yönetim”e “Başkanlık” etmekte veya hala öyle olduğunu zannetmektedir.

O “uyumlu” ekip tarafından Meclis “Başkanı” olarak görevlendirilen Halit Ümran Nargül de hala o Meclis’e “Başkanlık” ettiğini sanmaktadır. Tartışılması gereken Nargül’ün istifasını Meclis içinden kimlerin istediği değil Nargül’ün o koltukta neler yaptığıdır. Her aklına geleni akıl süzgecinden geçirmeden dile getiren Ziya Topal’ın önerisi ile salondan gazetecilerin çıkartılmasını oylamaya sunmuştur. Kendi adıma şunu söyleyebilirim: Bir Meclis “Başkanı” kendisini ancak bu kadar komik duruma düşürebilir.

GTO Genel Sekreteri Kemalettin Köse’ye “Dangalak” demesinin kamera ile kayıt edilmesinin ardından “özür”ü tamamen samimiyetten uzak bir zeminde, çok aşırı sıkıştırmalar üzerinden durumu kurtarmak için dilemiştir. Ancak bir insanlık ayıbının bugün itibariyle su yüzüne çıkan mağduru olarak asıl yapmasını gereken çok uzaktır. GTO’ya yeni bir gelenek yerleştirmiş, anlam içeren günlerde Başkan Çiler ile birlikte Meclis “Başkanı” sıfatı ile kendisi de açıklama yapmaktadır. Ekip arkadaşı Halit Uçar ile birlikte Çiler ve ekibinin ziyaret ettiği yerleri iki gün sonra yine ziyaret etmekte, basına içeriği sıfır, “ziyaret” haberleri servis ettirmektedir. Ancak insanlık ayıbının bugünkü mağduru olarak asıl yapması beklenen refleksi bir türlü sergileyememektedir. Acaba nedendir. Bugünkü yönetimin oluştuğu esnada masada konuşulanlar mı engel olmaktadır? Yoksa herkesin eteğinde bilmediğimiz taşlar mı var?

**

GTO’nun bugünkü konumunda o veya bu şekilde sorumluluğu olan, bir türlü ağabey olup bir kenara çekilmeyi bilmeyen İbrahim Başaran da “Elinde tuzluk” böylesi ortamları beklerken bu sefer Gebze Gazetesi’ni Bodrum’dan telefonla arayıp görüş belirtmiştir. Gazetenin haberinde de yer aldığı şekilde Başaran aranmamış, kendisi aramıştır. Geçen ay da Cengiz Yücak’ı aramıştı. Şekil o ki bu kavgalar her ay tekrarlanacak, bir iki sene içinde listesinden sıra bana da gelecek, Başaran, “Hazır Bahama Adaları’nda uçaktan inmişken bir de Aktan’ı arayım” diyecektir. Ben de kendisine, “Eeeee. Sonra ne olmuş” diyeceğim.

Adam Gebze’yi “Çok seviyor” yaa. Meclis toplantısının olduğu gün güneşleniyor. Internet ortamından gelişmeleri takip ediyor. Sonra görüş belirtiyor. Meclise lütfedip kürsüden konuşsaydınız Sayın Başkan.

Gebze Ticaret Odası’nı akla zarar koltuk hırsı ile yok eden Başaran çıkmış, “GTO yok oluyor” diyor. Ben de, “Eeeeee. Sonra” diyorum.

**

Sözün özü şu ki Başkan Çiler bir an önce basın toplantısı düzenlemelidir. Hazırlıklı olması için ben dört sorumu şimdiden yazıyorum:

“Tele kulağı, kameralara kim yerleştirdi? Kayıt altında başka konuşmalar var mı? İmha mı oldu, oda dışına sızdı mı? Oda dışına sızmadıysa, sızmadığını nasıl garanti edersiniz? İnsanlık suçunu bir oda çalışanına mı yıkacaksınız yoksa suçu işleyeni teşhir edip gereğini yapacak mısınız?”

“GTO’ya gerek önceki dönem, gerekse bu dönem hangi yönetici ve meclis üyesi ne iş yaptı. Teklifler nasıl alındı. Odanın yöneticilere ve meclis üyelerine yaptırdığı işlerde sektör bazında dağılım göz önünde bulunduruldu mu? Tek firma ile mi kısıtlı kalındı?”

“Seçim öncesi liste oluştururken masada Bülent “Hoca” yer aldı mı? Hangi sıfatla yer aldı. Oda’ya kişisel veya Özel Çırağan veya başka bir işyeri üzerinden kurumsal üyeliği, firmasını kurumsal yetkisi var mı?”

“Oda binasında firmanızın reklamını Oda’ya hiçbir bedel ödemeden mi yaptınız? Oda binası içinde reklam panosu yerleştirme kıstasları nedir?”

 

Bu yazı toplam (1083) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?