Yükleniyor...
Bedriye Yıldızeli

Bedriye Yıldızeli

bedriyeyildizeli@gmail.com

Gracias…

11 Mart 2013 Pazartesi Saat 20:18

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez uzun süredir verdiği yaşam mücadelesini dün kaybetti. Ancak arkasında bıraktığı devrimci miras onu, ülkesinin ve dünya halklarının kalbinde yaşatmaya devam edecek...

Hugo Chavez kuşkusuz son zamanların en renkli politik simalarından birisiydi. Yeri geldiğinde diplomatik kuralları bile hiçe sayarak emperyalizmin kirli yüzünü ABD'nin efendilerine tokat gibi çarpmaktan hiç çekinmedi. Dünya halkları onu bu cesur çıkışları ve ülkesinde gerçekleştirdiği halkçı uygulamalar ile tanıdı. Son yıllarda Latin Amerika'da yükselen sol muhalefetin en öne çıkan üyesi olan Venezuela'nın, Chavez ile sosyalizm yolunda katettiği mesafe küçümsenemeyecek seviyede.

Ancak Chavez'in Venezuela'sının dünya halklarına hatırlattığı en önemli şey belki de örgütlü bir halkın hiçbir zaman yenilemeyeceği oldu. Onu zorla başkanlık koltuğundan indirenlerin elinden kurtarıp tekrar ülkenin başına geçiren de, uyguladığı halkçı politikalara tüm gücüyle sahip çıkan da, ölümünün ardından yasa boğulan da aynı halk çünkü...

“Yaşam için ölenlere ölü denmez”, Chávez yaşıyor!

Venezuela halkının ve dünya halklarının yiğit evladı Hugo Chávez hayata gözlerini yumdu.

Ülkesinin kaderini başta kahraman Küba halkı olmak üzere dünyanın tüm halklarının emperyalizme karşı eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesiyle birleştiren Chávez’i saygıyla anıyor ve Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Nicolás Maduro’nun sözlerini tekrar ediyoruz:

“Kumandan Chávez, nerede olursanız olun, savunduğunuz ve sevdiğiniz bu halk adına teşekkürler, binlerce kez teşekkürler; ki siz o halk için asla ölmediniz. … Sizin bayrağınız, tüm halkla birlikte ve onun desteğiyle şeref ve asaletle taşınacaktır.”

Chávez’in ölümünü kanlı müdahalelerin vesilesi haline getirmek için girişimlerde bulunacak olan emperyalizme karşı kardeş Venezuela halkının yanında olduğumuzu ilan ediyor, ülkemizin tüm ilerici ve yurtseverlerini onun mirasına, büyük insanlık kavgasına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Biz de bu devrimci önderin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...

Teşekkürler Chavez!

Bu yazı toplam (1254) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?