Yükleniyor...
Cuneyt Turesin

Cuneyt Turesin

cuneytturesin54@hotmail.com

Nerede Hata Yaptık?

21 Mayıs 2013 Salı Saat 09:47

Sezona Şampiyonluk parolasıyla başlayıp Play-off maçlarına razı olup bir başka bahara diyerek döndüğümüz Yozgat yolu hiç bitmeyecek sandım.

İki yıl önce Eskişehir’ de finalde kaybetmenin acısını bile bile çıktığımız Yozgat yolculuğunun bu kadar acı vereceğini tahmin edememiştim.

Karşılaşmayı yayıncı kuruluş Digitürk’ün vermesi bence gidenlerin sayısı kadar kişiyi Fikrinden caydırdı ve kimisi evinde kimisi de kahvelerde Televizyon başında Darıca’nın galibiyetini beklemeye başladı.

Sekiz saatlik yolculuğun ardından Bozok stadın da Gümüşhane bizden daha kalabalık bir şekilde Tribünde yerini almıştı. Soyunma odasına girdiğimde takımının en çok ihtiyaç duyduğu ancak sakatlığı nedeniyle evinde televizyon karşısında karşılaşmayı izleyecek olan Halil İbrahim için hazırlanan Tişörtleri gördüm.’’ Geçmiş Olsun Halil İbrahim’’ yazılı tişörtleri formalarının içlerine giyecek olan Futbolcular gol attığında kameraların önüne geçecek ve aynı anda bu yazıyı ekranlardan Halil İbrahim’e yollayacaklardı.

Bunu gerçekleştiremeyen futbolcuları düşüncelerinden dolayı kutluyorum.

Maçın başlama düdüğü ile geçen 90 dakikalık oyun süresinde toplam 10 dakikalık son bölüm oyunu hariç bal yapmayan arı şeklinde mücadele veren ve Darıca Gençlerbirliği’ne play-off finali yaşatan ekibin tümüne de teşekkür ediyorum.

Sadece 90 dakika için 20 saatlik sıkıntı çeken ve Bozok stadında araçtan inen yine orada araca binip dönen 20 kişilik Gazetecinin gösterdiği fedakârlığa da Darıca adına teşekkür ediyorum. Dönüş yolunda bulduğumuz bol zaman içersinde araçta hükümeti nasıl kurduğumuzu ve nasıl yıktığımızı anlatmayacağım.

Yalnız sezon içersinde takıma zarar verir diye yazılmayan düşüncelerin şu andan itibaren artık yazılması gerektiğini düşünüyorum.

Yeni sezon hazırlığı yapacak olan Darıca Gençlerbirliği’n de radikal kararların alınması zamanı geldi de geçiyor. İlk önce Darıca Gençlerbirliği kulübünde 9 yıldır başkanlık görevini yürüten ve girdiği her genel kurulda rakipsiz başkan seçilen Halil Akbaşoğlu’nun kaybettiği heyecanının yerini dolduracak bir başkanın çıkmasının zamanı geldi.

Her olumsuzlukta teknik direktörün kurban edilmesine de tamamen karşıyım. Yeni sezon için Murat Akan’ın yanına bir teknik adam alınarak takımı tekrar yapılandırarak yeni sezonda yine büyük düşünüp en azından play-off mücadelesi verilebilir.

Her ne olursa olsun kulübe getirilecek futbolcularla bir sezonluk değil 3 yıllık mukavele imzalatılarak en azından sezon bitse de gitsek düşüncesini ortadan kaldırmalıyız. Kiralık gibi alınan futbolcular sağladıkları yararın aksine zarar verir hale geliyorlar.

Bu yazı toplam (2278) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?