Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Sihir, umut ve hayallerde GEZİ’nmek…

11 Haziran 2013 Salı Saat 00:14

Günler günleri kovalıyor. Yurdumuzun dört bir yanında umutlar ve acılar kol kola dans ediyor adeta. Barışçıl yaklaşımlarla seslerini duyurmaya çabalıyor insanlarım, halkım. Sessiz sedasız günler geçirdik çokça. Pek çok zaman hep içten içe söylendik durduk kendi kendimize. Harekete geçmekten yoksun, yorgun insanlar topluluğuyduk.

***

Artık haberleri dahi izlemek istemiyordum. İçimde büyük bir ümitsizlik vardı kendime sakladığım. Gençlere bakıyor ve üzülüyordum, pek bi duyarsız, kendi hallerinde gibi görünüyorlardı gözüme. Belki de rüyamda görsem böylesi bir birleşimi, inanmazdım. İnsanlarımın kalplerine inanmıştım ben en başından beri aslında. Hani o Türk filmlerindeki iyi insanların olduğuna inanmıştım, eskiden beri. Sadece son zamanlarda yaşanan sıkıntılar benim de içimdeki inançların üzerini örtmüştü hepsi o. Şimdi parıldıyorum adeta. İçimde büyük hazineler var sanki.

***

İnsanları öyle ya da böyle diye gruplara ayırmadım hiç kafamda ben, ayıramadım. Ama ayıranları görüyordum. Masallarda ancak herkes bir arada mutlu oluyor herhalde diyordum, insanların içindeki öfkeye tanık oldukça. Şimdi sihirli bir şeyler oluyor memleketimde. Sanki herkes aydınlandı, güzelleşti. Sanki yıllardır karanlık bir hücrede tutulan fikirler bir anda serbest kaldı da taa kilometrelerce uzaklara kadar aydınlattı hepimizi.

Fikirleri dışında ruhlarında da özgürlük arıyordu insanlar. Çünkü ruhu özgür olmayan özgürlüğü düşünebilir mi? İçinde yaşamadan, içindekini bilmeden, tanıyabilir misin özgürlüğü?

***

Şimdi büyük bir sevinç var içimde herkesi kucaklamak isteyen güler yüzlü bir çocuk gibiyim. Hep güzel şeyler olsun istiyorum, daha çok istiyorum birlik olmayı, beraber olmayı. O canı acıyan gencecik çocuklar için daha çok direnmek istiyorum olumsuz fikirlere. Onların acıyan her noktasından yeni güzellikler doğurmak istiyorum.

Yurdumuzda atılan bu büyük adıma tüm kalbimle inanıyorum, destekliyorum barışçıl çağrıların hepsini. Halen bunca birlikteliğin içinde ayrılıkçı söylemler çıkıyor ya ağızlardan acaba onların yürekleri nereye gitmiş diyorum. Gözlerinde gördüğüm kinin, nefretin, hıncın, hırsın hepsini silip atmak istiyorum insanların çığ gibi büyüyen sevgisiyle. İnanıyorum adaletli, barış dolu, özgür ve mutlu bir dünyaya getireceğim çocuklarımı. Çünkü ben ve benim gibi kalbi iyilikle, sevgiyle dolu olanlar ağaçlar gibi büyütüyorlar kendilerini, fikirlerini, sevgilerini.

Şimdi insanlarımın içlerinde sihir dolu, barış dolu,özgürlük dolu umutlar var.

Sonuna kadar direnmeye devam!

Bu yazı toplam (1024) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?