Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Bak postacı geliyor

01 Ağustos 2013 Perşembe Saat 00:15

Bir süredir postacı yolu gözler durumdayım. Meğer pek de özlemişim bu bekleme hallerini. Keşke filmlerdeki gibi sevimli ve renkli posta kutularım da olsaydı da içinde çokça birikebilseydi kartlarım mektuplarım.

Eskiden yani ilk geldiğimiz yıllarda aileme posta yollardım. Ama o zaman bulunduğumuz yer itibari ile gidiş gelişlerde çok kayıplar oldu. Ben de bir süre sonra bıraktım. Bu projede ne mutlu ki postalarım sağlıklı bir şekilde elime ulaşıyor.

***

Blog sayfam sayesinde tanıştığım çok güzel arkadaşlarım var artık. Onlar sayesinde güzel kartlar mektuplar almaya başladım. Sanki o andan sonra çoğaldım, benim için çabalayan insanların olduğunu gördüm ve inanamadım. İyi ki yazıyorum diyorum her gün.

***

Eskiye bağlı biri olarak mektuplara hep çok değer vermişimdir. Hala sakladığım onlarca mektubum ve kartım vardır. Lise yıllarımda yanımda oturan arkadaşım ile bile yazışırdık sayfalar dolusu. Sonraları da bu geleneği sürdürdüğüm birkaç arkadaşım oldu. Şimdi yeniden o zamanlara dönmüş kadar mutlu hissediyorum kendimi yazarken ve gelen postaları mutlulukla açarken.

Bir de kartpostal değiş tokuşu yapılan www.postcrossing.com adlı siteden haberdar edildiğimden beri hayatım renklendi. Dünyanın değişik yerlerinden tanımadığım ama tanımış kadar sevdiğim insanlardan kartlar alıyorum. Yeni insanlar ve yeni hayatlar tanıyorum. Tüm bunlar yaşamı sevmekle ne kadar doğru yaptığımı bir kere daha kanıtlıyor bana. Aynı filmlerdeki gibi işte, dünyada hala iyi insanlar var dedirtiyor bana. Pek çok kişi de öyle olduğunu zannetmesek bile, birilerine hayatını anlatmak, kendini tanıtmak için çabalıyor. Öyle ki yazmak bir süre sonra karşındaki ile konuştuğun hissini yaratıyor ve yalnızlığını öteliyor.

***

Herkes birilerine bir şeyler yazmalı diye düşünüyorum. Yaşlı veya genç olun hiç fark etmez. Bu sadece belli bir yaş grubundaki insanların yapabileceği bir etkinlik değil. Değişik yerler görmek isteyen, farklı hayatlara dahil olmak isteyen, merak eden, araştırmayı seven, maceracı veya hayalperest herkesin yapmayı isteyeceği bir şey. Hele ki gurbette olanların kesinlikle denemeleri gereken zevkli bir uğraş. Blog yazmak kadar güzel, onun kadar çaba gerektiren bir uğraş.

Kelimelerden yaptığımız köprüler ile birbirimize ulaşıyoruz dünyanın öteki ucundaki insanlarla. Hayat işte o zaman anlam kazanıyor. Mutluluk küçük detaylarda gizleniyor!

Bu yazı toplam (1205) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?