Yükleniyor...
Cuneyt Turesin

Cuneyt Turesin

cuneytturesin54@hotmail.com

EVET

23 Ağustos 2010 Pazartesi Saat 00:25

Pazar günü Gebze Cumhuriyet Meydanında bir miting vardı.

Bu mitingi seslerini duyurabilmek için düzenleyenler ise son çare kök hücre grubuydu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Taksim meydanında düzenledikleri mitinge katılımdan çok seslerini basın sayesinde duyurabilirmiyizi düşünmüşlerdi.

Olmadı!

Çünkü yayın organları daha önemli diye saydıkları magazin haberlerine yer yerince sesleri kısık kaldı. Pazar günü Gebze’de acaba duyan olur mu sesimizi diye Cumhuriyet meydanına geldiler. Hem de nerelerden? İstanbul’un çeşitli semtlerinden toplanmışlar ve Gebze’de aynı kaderi paylaşan dostlarıyla birleşerek bir kalabalık oluşturmuşlardı.

Nedenler niçinler ortaktı.

Türkiye’de 120 Bin nöromusküler hastası olduğunu orada öğrendim. Kısaca kas ve sinir hastalığı olan nöromuskülerin içersinde bulunan bir bölümünde adale kitlesi gelişme gösterememekte ve sonuç belli bir süre sonra ölüm olmaktaymış. Çoğunlukla erkek çocukların yakalandığı bu hastalığın tedavisi için çalışma başlatılmasını istiyorlar. Türkiye’de tedavisi yok.

Gebze Cumhuriyet meydanında toplanan insanların mutlaka bir yakınları bu hastalığın pençesinde ve acıları çok büyük. Dertlerini anlatabilecekleri bir muhatap bulamamaktan şikayetçiler.

Üzerlerine giydikleri tişörtlerde şu yazıyordu’’ YAŞAMAYA EVET’’

Mitinglere devam edecek olan Grubun bir sonraki toplanma yeri Bursa olacak. Burada ve daha sonra bir başka şehirde deneyecekler şanslarını Tâki seslerini duyan olana dek.

Bu yazı toplam (1661) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?