Yükleniyor...
Cuneyt Turesin

Cuneyt Turesin

cuneytturesin54@hotmail.com

Darıca Emniyet Müdürlüğüne açık mektup

25 Ağustos 2013 Pazar Saat 22:43

Artık gece 03.00 de Ahmet Kaya dinlemek istemiyorum.

İkametgâhım Darıca merkez de gündüz ve gece hareketli olan bir yerde. Bundan dolayı sessiz olmasını beklemiyorum. Ancak gecenin sessizliğinde yani 03.00 lar da sonuna kadar sesini açarak müzik dinlediğini zanneden kişi ya da kişilerden şikâyetçiyim.

Kendini bilmez bu insanların nasıl bir zevk aldığını anlayabilmek mümkün değil.

Birde kesinlikle ivedi bir çözüm gereken Darıca Merkez Trafik akışı.

Gündüz veya gece fark etmeyen merkez trafiğinin ne yöne çalıştığı. Artık Trafik akışı Trafik levhalarının taşıt giremez ya da park edilmez uyarılarına rağmen olabildiğince serbest gerçekleşiyor.

Ekiplerin yetersiz olduğuna sığınmak çözüm değil. Zira 1988-89 yıllarında henüz Belde iken geldiğim Darıca kasabasında bulunan Karakolun tek bir aracı ve 30 personeli vardı. O zamanlarda bu ekip aracı Tuzla caddesinde bir kaza varken İstasyon caddesinde gerçekleşen adli bir vakaya yetişemiyor dolayısıyla Gebze’den önleyici hizmet yada Trafik ekibi geliyordu.

Şimdi ise İlçede gerçekleşen bir olay anında 3 giriş çıkışı anında kapama imkânına sahip sayıda ekip aracı var.

Zaman zaman vatandaşın konu üzerine olan tepkisini dinlediğimde Darıca da herhangi bir sokağın başına araçsız bir Trafik Memurunun görevlendirilmesiyle birkaç günde yeni bir araç alınabilecek cezayı keseceğini dile getirmesine şahit oluyorum.

Diğer bir konuda Otobüs- Minibüs duraklarına park eden araçlardan dolayı hatlı çalışan dolmuşların yolcularını yol ortasında bindirip indirmeleri. Böyle olunca da trafik akışının durma noktasına gelmesi.

Kesin çözümün kurulacak mobese de olduğunu düşünsem de Emniyetin birimlerinin biraz daha merkez ağırlıklı uygulamalar yapmasının en azından vitrin olan Darıca merkez’de emniyet yok imajını sileceğini umuyorum.

Saygılarımla…

Bu yazı toplam (2823) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

Yazıyı Yazmadan İzin Aldınmı Emniyetten
Cüneyt kardeşim sanamı kaldı darıcanı emniyeti ile ilgili yazı yazmak. Bırak trafik sorunu olsun.Sokaklarda uyuşturucu satılsın. Sana ne kardeşim. Sen bunları görmemezlikten gel. Ha bu arada yazı yazarken ara emniyet müdürünü müdürüm bir yazı yazacağım izin verirseniz de.Bak burada da hata yapmışsın. Sen yandın abisi bundan sonra.Birde bu arada ben olsam milletin trafik sorunu ile uğraşacağıma kapatılan soruşturmalarla uğraşırım. Neden kimler tarafından ka
Sen Ayvağı Yemişsin26 Ağustos 2013 Pazartesi Saat 14:24

| 1 |