Yükleniyor...
Murat Açıkel

Murat Açıkel

Derin Galatasaray

04 Kasım 2013 Pazartesi Saat 19:31

İstanbul’un merkezinde bir lise ve üniversite ve bu liseden mezun olanların yönettiği bir futbol takımı… Dikkat edin paranın geçerli olmadığı dışarıdan üyeliğin kabul olmadığı bir takım…

Galatasaray

Son 2 sezonun şampiyon takımı, başında da Türkiye’nin tartışmasız en başarılı hocası Fatih Terim. Kötü bir Galatasaray’ı devir alıp 2 sezon üst üste şampiyon olmuş, Real Madrid gibi bir dünya devine Türk Telekom Arena’da kök söktüren bir takımın hocası neden kovuldu?

Nitekim Galatasaray Real’e yenildiği son maçta bile taraftarlar ‘İmparator Terim’ tezahüratlarıyla ona destek oluyordu.

Klasik bir söz vardır ya hani ‘’Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz diye’’ aynen öyle oldu. Fatih Terim’in bu hafta ki basın toplantısından sonra yazmadan duramadım açıkçası.

Şimdi biraz geçmişe gidelim…

Adnan Polat önderliğinde olan Galatasaray kötü bir gidişat sergiliyordu ancak hükümetle arası iyi olarak bilinen Polat çökmüş Ali Sami Yen yerine Arena’yı yaptırarak kulübe bir şekilde hizmet etmeye devam ediyordu. Önce stadyumun açılışında Başbakan yuhalandı ve ağıza alınmayacak küfürler yedi sonrada Galatasaraylı bir yöneticinin televizyon programına telefonla katılarak yapılacak olan kongrede Polat yönetiminin ibra edilmeyeceğini söylemesiyle başladı her şey.

Daha sonrasında milyon dolarlarla bir başkan adayı geliyor dediler ve Ünal Aysal’ı rekor oyla Galatasaray başkanı yaptılar. Anlayacağınız istediklerini götürdüler, istediklerini getirdiler.

Fatih Terim Ünal Aysal başkanlığında yeniden takımın başına getirildi. Takımı ayağa kaldırabilecek tek isim Terim’di çünkü. Nitekim beklenen de oldu Galatasaray şampiyon oldu ve şampiyonluğu Kadıköy’de kutlama fırsatı eline geçti. Ancak bu iş o kadar da kolay değildi tabi ki de.

Ortalık karışmış olaylar çıkmış ve kupanın verilmesi tehlikeye giriyordu. Fatih Terim burada da devreye girerek belki de yönetim ve başkanın da yapamayacağını yaptı. Başbakan’a yakınlığıyla bilinen Terim bir ricada bulundu ve Galatasaray Kadıköy’de şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Nitekim O Terim Erdoğan için düzenlenen Büyük Usta belgeseline katılarak Erdoğan’dan övgüyle bahsetmişti.

Ardından da 2014 Dünya Kupası mucizelere kaldığı için Başbakan bir sabah kahvaltısında mucizenin ancak Terim tarafından gerçekleşeceğine inandığı için 4 maçlık bir davette bulundu.

Tıpkı hükümetle arası iyi olarak bilinen Adnan Polat’tan sonra Fatih Terim’in de bu ilişkisi birilerinin hiç hoşuna gitmiyordu ve bu nedenden ötürü Terim’in suyu kaynamaya başlamıştı.

Başarıya giden bir Terim sürekli karalanmaya başlandı. Beşiktaş maçından hemen sonra da görevine son verdiler.

Gezi’de sahneye çıkan devler yine başroldeydi. Futbolun sadece futbol olmadığını farklı bir şekilde bize anlattılar.

Adnan Polat’ı gönderenler, Ünal Aysal’ı getirenler, Terim’i harcayanlar açık şekilde ortadaydı aslında.

Neden mi? Bir takım düşünün simgesi Aslan, semti Beyoğlu….

DERİN GALATASARAY’I anlatmak için yeterli mi?

Bu yazı toplam (1653) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?