Yükleniyor...
Murat Açıkel

Murat Açıkel

TEK MİLLET, TEK ÜLKE, TEK BAYRAK

25 Kasım 2013 Pazartesi Saat 17:12

Ben Gezi Zekâlı olarak söyleyeyim, siz kimi kastettiğimi anlarsınız…

Her hafta yeni bir olay, her hafta yeni bir senaryo ile baş başa kalıyoruz, entrikaların, komploların ilk durağı olan bu coğrafyada…

Neyse ki şuana kadar pek başarılı olduklarını söyleyemeyiz.

Hani bir toplum bu kadar mı kolay galeyana gelir ya da yapılanlar işine mi gelmiyor bazılarının anlamış değilim.

Çok uzak bir tarihten değil yaklaşık 2 hafta önce Diyarbakır’da ki tarihi buluşmaya olan tepkilerden bahsediyorum. 2 sene önce bu ülkenin gençleri şehit oluyor diye eleştirenler bu sıralar şehit haberi duyamayınca ülke bölünüyor diye yakınıyorlar. Tüm bu eleştirilere rağmen alternatif bir fikir ve muhalefet yapmayı da beceremiyorlar üstelik.

İnsanların bu birleşmeye, bütünleşmeye ve kişilerin kimliklerini hür bir şekilde ifade etmesine neden bu kadar karşılar anlamış değilim açıkçası.  Kan akan bu coğrafya da insanların barış içinde yaşamasına olan bu karşıtlık nedir?

600 yıl boyunca tüm cihana nam salmış Osmanlı’nın tarih kitaplarında en önemli özelliği olan hoşgörü, adalet ve asimilasyonu kabul etmeyen bir politika izlediğini bilmeyenler, hala çıkıp insanlara tarihten çok haberi varmış gibi okuyun, araştırın diyor.

İnternet başında oturup Ülke bölünüyor naralarıyla, Atatürk sözleri yazarak kendilerini çok araştıran ve bilgili sanıyorlar galiba.

Peki biraz araştıralım o zaman…

Bugün ülke bölünüyor diyenler Gezide iktidarın görüştüğü PKK gibi etrafa hunharca zarar vermiyor muydu?

PKK’nın ilk sıkıştığı anda başvurduğu Avrupa ülkelerden, o her defasında sözlerini yazdığın Atatürk’ün İstanbul’dan kovduğu İngilizlerden gezide yardım isteyen kimdi acaba?

Andımızın kaldırılmasını eleştirirken, Nutuk’u kaldıran ve Anıtkabir’i bile bitiremeyen bir partiye oy verenler olarak çok mu araştırıyorsunuz?

PKK lideri ile Atatürk fotoğraflarını yan yana koyarken hiç mi utanmadınız? Aynı parkta iç içe yatarken neredeydi bu milliyetçiliğiniz?

Türk Bayrağı yakılırken, bu ülkenin polisini kovalarken yanında ki PKK’lılarla kardeş olan sizler değil miydiniz?

Atatürk’ün ‘’Türk milleti zekidir, çalışkandır’’ sözünü bile bile 7 seçim kazanmış ve her defasında oylarını arttıran bir partinin seçmenine yani Türk milletine aptal yakıştırmasını yapan sizler değil misiniz?

Birileri akan kanı durdurmaya çalışıyor bir diğer el kaos ortamı çıkması için anlaşma yapıyor.

Bakın Türkiye birleşmeden, bütünleşmeden asla güçlü bir devlet olamaz. Tabuları yıkmanın vakti gelmedi mi artık?

Arapların hain olduklarını unutup Müslüman kardeşliğini yeniden göstermeye, Kürt’le Türk’ün birleşmesine, Afrika’nın aç değil de bir maden zengini olduğunun hatırlanmasına, Türkiye’nin Ortadoğu enerjisine ancak barış ve bütünlük ile sahip olacağını anlamak için çok geç kalmadık mı?

Unutmayalım ki tüm bu yapılanlar bölünmekten, ayrılmaktan ziyade Tek Millet, Tek Ülke, Tek Bayrak için atılan en büyük adımdır.

Tarih, kitap, gazete ve arşivler duruyor isterseniz araştıralım!

Bu yazı toplam (1975) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?