Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Biten bir yıl

30 Aralık 2013 Pazartesi Saat 22:56

Kocaman bir yılı ardımızda bırakmış olacağız yeniden. Yıllar su gibi akıp geçiyor. Bizler zamanın içinde dönüp duruyoruz yaptıklarımız veya yapamadıklarımızla, hayal ettiklerimizle. Öyle ya da böyle anılarımızı geriye atıyoruz ve gelecek için umut ediyoruz.

***

Hayat garip bir şey, yaşamak oldukça heyecan verici ve mucizevî. Yine de her zaman öyle olduğunu düşünmüyoruz elbette. Sıkıntılarımız, acılarımız, kayıplarımız oluyor. Kimi zaman varlığımızı sorguluyoruz, enerjimizi kaybediyoruz ve kendimizi akışa teslim ediyoruz. Yine de içimizde bir yerlerde yaşıyor olduğumuza seviniyoruz.

2013 yılı kayıplarla dolu bir yıl oldu. Tanımasak da içimizi acıtarak gidenler, hayatımızda izler bıraktılar.

***

Yeni gelecek yılın herkes için güzellikler ve insanlık adına büyük bir iyilik hareketi getirmesini diliyorum ben en çok. İnsanlar iyiliğe inanmaktan, masallara inanmaktan vazgeçtikleri gibi vazgeçtiler çünkü. Kötü insanlar iyi sonları var artık ve iyi insanlar üzülüp duruyorlar. Benim mutlu son olarak tahayyül ettiğim böyle bir şey değildi. Hala filmlerdeki iyi yürekli kötü adamlara inanıyorum ben, kötülüğün iyilik karşısında eğildiğine. Böyle düşünmek ve buna inanmak geliyor içimden. Çünkü ben masallarla büyüdüm. Gerçek dünyanın acı taraflarını kim kabul etmek ister ki zaten, her şeyin mutlu sona ereceğine inanmak varken. Hayatta bunca acı, yoksulluk yalnızlık kol geziyorken kim daha fazla acı ister hayattan veya keder.

***

Benim hiçbir zaman büyük dileklerim olmadı. Sağlık ve huzur diliyorum en çok gelecek olan yıldan ve artık bizi sevdiklerimizle kavuşturmasını diliyorum. Ailem ve etrafımdaki sevdiğim tüm insanlar için güzel şeyler olmasını diliyorum. Güzel şeyler sihir gibidir ne de olsa. Rengârenk çiçeklerle bezenmiş bir ev, sanat dolu koridorlar, mis gibi kurabiye kokan mutfaklar, her daim sevilmeye hazır yumuşacık patili kediciklerdir sihirin gerçek hayattaki yansımaları.

***

İnsanlar günden güne bencilleşiyor ve kendilerinden başkasını düşünmüyorlarken, onlar için bile iyi dileklerde bulunmak geliyor içimden. Bencillik bir şekilde insanın kendisine geri döner çünkü. Hayat böyle de adildir. Onu karmaşıklaştıran ve kirleten bizleriz. Mutlu fikirler, tertemiz kalpler ve iyilik dolu umutlar oldukça hayatımız güzelleşecektir.

Yeter ki isteyelim. İstenildiğinde elde edilemeyecek bir şey yoktur.

Her gün iyi ki yaşıyorum diyebilmeli insan.

Mutlu senelerimiz olsun!

Bu yazı toplam (862) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?