Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Mutlu hikayeler

11 Ocak 2014 Cumartesi Saat 20:41

Çoğu zaman filmlerin insanlara iyi geldiğine inananlardanımdır. Mutsuz, stresli, rahatsız edici, can yakıcı filmler izlememeyi tercih edeli uzun süre oluyor. 

O zamandan bu zamana hayatım daha fazla umut, inanç ve heyecan doldu. 

***

Filmler hayatımızın ufak bir kısmını kapsayabiliyor sadece. Çoğu kişi için ise yalnızca boş zaman aktivitesi, tutkunu olanlar hariç elbette ki.

Ben ne zaman mutlu bir film izlesem hayatı farklı görüyorum ve bu gördüğüm hali beni delicesine heyecanlandırıyor. Yeni maceralara atılmak için içimi büyük bir arzuyla doldurmama neden oluyor, daha çok görmek, daha çok paylaşmak ve içimde ne varsa hepsini yazmak istiyorum. 

***

Mutlu filmler bencilliklerin, paranın, acı gerçeklerin, pişmanlıkların ötesine geçmeyi, dünyanın hala yaşamaya değer bir yer olduğunu ve masallara inanmaya devam etmemiz gerektiğini anlatıyor bize. Tabi tüm bunların farkında olabilmek için filmlerdeki yaşamların içine girebilmeyi başarmak gerekiyor, kalbimizi açmak ve olabildiğince inanmak. 

En çok Noel filmlerini seviyorum sanırım. Çünkü o filmlerde dünyanın acı yüzü ile karşılaşmış ve realiteye boğazına kadar batmış herkes sonunda asıl değerli olanın saf mutluluk, inanç ve iyilik olduğunu anlıyor. Bu tıpkı beklenmeyen anlarda karşılaşılan sürprizler gibi bir etki yapıyor ama kalıcı bir etki. Hayatlar toptan değişiyor ve çevredeki her yere yayılıyor. O zaman gözler mutlu bakıyor, sözler yanlışlarından arınıyor ve hayat daha yaşanılası bir şey halini alıyor. Filmlerin bu etkisini çok seviyorum. Bende yarattıkları bu değişimi seviyorum. 

***

Dünyamızda her geçen gün umudunuz kaybetmiş, kendine inanmayan, çabalamaktan bıkmış, yorgun ruhlu, mutsuz insanlarla birlikte yaşıyoruz. Pek çoğumuz da artık başkalarının mutsuzluklarını pek önemsemiyor, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mottosuyla hayatlarını yaşamaya devam ediyorlar. Filmler başkalarının hayatlarını da güzelleştirdikleri için seviyorum belki de çünkü insanlar da bunu yapabilirler. Çevremizdeki insanların hayatlarına ufak dokunuşlarla ömürlerinin sonuna dek unutmayacakları mutlu hatıralar armağan edebiliriz onlara. Yeter ki isteyelim ve önemseyelim. Kendi mutluluğumuz kadar başkalarınınki de önemlidir, bunu bilelim. İçimizde yeşerttiğimiz iyi şeyleri gösterelim onlara, mutlu hikâyeler yaratalım birlikte ve hayal ederek başlayalım tüm bunlara.

Bu yıl işte bu yüzden masal tadında olsun diyorum hep. Mutlu hikâyeler yaratmamıza yardım etsin diye… 

Bu yazı toplam (986) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?